Moskova Saldırganına Dikkat Çeken Türkiye Sorusu

Moskova’da 22 Mart akşamı konser salonunda düzenlenen saldırıyı gerçekleştiren zanlılardan ikisi hakim karşısına çıktı. Rusya devlet medyasının yayınladığı görüntülerde zanlılara “Türkiye’de ne yapıyordun?” sorusu yöneltildi.

Moskova’da geçtiğimiz günlerde konser salonunda düzenlenen ölümcül terör saldırısında soruşturma devam ediyor. 3’ü çocuk olmak üzere 137 kişi hayatını kaybettiği saldırıda zanlılar hakim karşısına çıktı.

TÜRKİYE SORUSU DİKKAT ÇEKTİ!

Moskova’daki konser salonunda 22 Mart akşamı gerçekleşen saldırıya ilişkin iki şüphelinin mahkemeye çıkarıldığı haberleri gündemde. Rus devlet medyasının paylaştığı görüntülerde, zanlılara “Türkiye’de ne yapıyordunuz?” sorusu yöneltildi.

Moskova’da yaşanan ve 137 kişinin hayatını kaybettiği acımasız terör saldırısının ardından soruşturma sürüyor. Şüphelilerden Saidakrami Murodalii Rachabalizoda ve Dalerdjon Barotovich Mirzoyev, Basmanny Bölge Mahkemesi’nde yargılanmaya başlandı.

Rus devlet medyası, saldırının şüphelisi olan bir kişiye Türkiye ile ilgili bir soru sordu. Yüzünde darp izleri bulunan zanlılara, “Türkiye’de ne yapıyordunuz?” şeklinde bir soru yöneltildi. Tutuklu şahıs, “Türkiye’de bulunduğum süre zarfında belgelerimin süresi dolmuştu. Sınırı geçerek buraya geldim” şeklinde cevap verdi.

Zanlı, 26 yaşında olduğunu ve adının Shamsutdin Fariddun olduğunu belirtti.

Bazı Rus medya kuruluşları, şüphelilerden dördünün yabancı ülke vatandaşı olduğunu belirtirken, saldırıyı düzenleyenlerden birinin Tacikistan vatandaşı olduğu bilgisini verdi.

Paylaşılan videoda, saldırının gerçekleştiği yerde bulunma amaçları sorulduğunda Fariddun, “Para için insanları vurduk” cevabını verdi. Kendisine 1 milyon ruble teklif edildiğini iddia eden zanlı, paranın saldırıdan önce hesabına aktarıldığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x